Czajniki Dafi – co to jest?

Przepływowy podgrzewacz wody do kuchni
8 listopada, 2019
Jaki filtr do wody z kamieniem?
17 listopada, 2019
Pokaż wszystkie
czajniki filtrujące dafi

Dzbanki marki DAFI to idealny sposób na zdrową i czystą wodę, którą możesz mieć zawsze pod ręką. W sklepach z akcesoriami do kuchni napotkać możemy całe mnóstwo wzorów, kolorystyki, dostać możemy dzbanki o różnych funkcjach, które różnią się między sobą ceną i zaawansowaniem. Czym są dzbanki DAFI i w jaki sposób oczyszczają wodę kranową?

Czajniki Dafi

DAFI to firma, która nierozerwalnie kojarzy się z dzbankami o nowoczesnej i eleganckiej stylistyce. Od lat oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości pozwalające na picie krystalicznie czystej wody prosto z kranu. Najbardziej rozpoznawalnymi produktami DAFI są dzbanki. Dzbanki filtrujące pozwalają na niemal całkowitą eliminację chloru, metali ciężkich, herbicydów, pestycydów oraz zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych z wody.

Marka stawia nie tylko na funkcjonalność (choć to priorytet), ale także na pełną estetykę i nowoczesny charakter swoich produktów. Dlatego też dzbanki zwane też czajnikami DAFI, które można zobaczyć na stronie producenta pod adresem https://dafi.pl/produkty/dzbanki-do-filtrowania/ posiadają ciekawe, opływowe kształty, a zastosowana w nich technologia jest najnowocześniejszą na rynku. To dzbanki, które wyglądają pięknie w każdej kuchni i na każdym stole, a mnogość wzorów pozwala dobrać je idealnie do klimatu swojego domu.

Wybierając dzbanki DAFI ze szkła wybieramy produkt, który może być prawdziwą ozdobą stołu pełniąc na nim funkcję eleganckiej karafki. Dzbanki są wyposażone w praktyczne wyświetlacze, które przypominają użytkownikom o wymianie filtra na nowy.

Jak działa filtr?

Tajemnica filtrowania tkwi w odpowiednio zaprojektowanych filtrach wyposażonych w mieszankę filtrującą składającą się najczęściej z węgla aktywnego oraz z żywicy jonowymiennej. Woda, która przepływa przez taki filtr jest pozbawiona kamienia, metali ciężkich (ołowiu, kadmu, miedzi), pestycydów, herbicydów, chloru i jego pochodnych, a także wielu zanieczyszczeń mechanicznych (drobinki piasku, iłu, żwirku) i organicznych.

Filtr eliminuje z wody kranowej wszystko to, co źle wpływa na jej zapach, barwę i przejrzystość, ale także to, co jest niekorzystne dla naszego zdrowia. Filtry w dzbankach DAFI są wydaje przez okres około 4 tygodni, a w przeliczeniu na wodę ich żywotność wynosi około 150-200 litrów przefiltrowanej wody. Wodę kranową, która została przefiltrowana w dzbanku DAFI można bezpośrednio pić, gotować na jej bazie posiłki dla rodziny i dla dzieci i niemowląt, podawać zwierzętom, wlewać do sprzętów AGD (czajniki, żelazka) czy też przygotowywać na jej bazie gorące i zimne napoje. Filtrowanie wody za pomocą dzbanków ma wiele zalet dla zdrowia, dla portfela i oczywiście dla środowiska naturalnego.