Na czym polega filtrowanie wody w butelce Dafi?

Jaki filtr do wody z kamieniem?
17 listopada, 2019
Pokaż wszystkie
Na czym polega filtrowanie wody w butelce Dafi

Butelkę z wodą warto mieć zawsze pod ręką- w plecaku, w torebce, w pracy, na uczelni, w szkole na siłowni. Ale czy warto kupować co dzień nową butelkę wody mineralnej? Czy to rozsądne? Odpowiadamy kategorycznie: nie. Nie jest to dobra ani dla portfela, ani tym bardziej dla środowiska. Warto więc zaopatrzyć się w coraz popularniejsze butelki z wkładami filtrującymi.

Zawsze pod ręką

Butelki filtrujące (np. DAFI) to nowoczesna stylistyka, ciekawe wzornictwo i idealny patent na świeżą wodę prosto z kranu, która towarzyszyć Ci będzie cały dzień lub w czasie treningu. Butelka z filtrem pozwala na zerwanie z koniecznością kupowania wody butelkowanej- wystarczy, że nalejesz do niej kranówki, która w kilka chwil zostanie przefiltrowana i możesz cieszyć się zdrową jakościowo i smaczną wodą.

Butelka wyposażona jest w filtr, który usuwa z kranówki w 100% smak i zapach chloru, a więc woda tak przefiltrowana zyskuje walory zapachowe i smakowe i niczym zupełnie nie różni się pod tym względem od wody kupowanej w butelkach (która często tylko z nazwy jest wodą mineralną).

Jak butelka filtruje wodę?

Butelki z wkładem filtrującym DAFI posiadają we wkładach filtrujących węgiel aktywny pozyskiwany z łupin orzecha kokosowego. Skuteczność działania węgla aktywnego w kwestii filtrowania wody jest potwierdzona laboratoryjnie i jest on wszechstronnie wykorzystywany do oczyszczania wody z chloru i jego pochodnych, z zanieczyszczeń mechanicznych. Węgiel dzięki wysokim właściwościom absorpcyjnym ma także zdolność wychwytywania z wody metali ciężkich.

To wszystko sprawia, iż kranówka, która przefiltrowana została przez filtr węglowy jest wodą w 100% zdatną do spożycia, zdrową i smaczną. Filtr nadaje się do użycia przez około 4 tygodnie po czym należy wymienić go na nowy. Butelka posiada obrotowy datownik, który przypomni użytkownikowi o czasie wymiany filtra na nowy. Co warte podkreślenia- 1 filtr może zastąpić aż 300 półlitrowych butelek wody ze sklepu! To prawdziwa ulga dla środowiska oraz dla kieszeni.