Przepływowy podgrzewacz wody do kuchni

jak działa dzbanek filtrujący
Jak działa dzbanek filtrujący?
2 listopada, 2019
czajniki filtrujące dafi
Czajniki Dafi – co to jest?
14 listopada, 2019
Pokaż wszystkie

W wielu domach i mieszkaniach decydujemy się na montaż przepływowych podgrzewaczy do wody. Podgrzewacze te montowane są np. w kuchniach i mogą posiadać przeróżne parametry. Wybór podgrzewacza powinien odpowiadać naszym potrzebom, dlatego przed zakupem warto poczytać więcej na ten temat.

Czym jest podgrzewacz przepływowy?

Znasz to uczucie, gdy odkręcasz kurek z ciepłą wodą, ale przez kilka sekund leci woda chłodna lub całkiem zimna? Podgrzewacz przepływowy jest urządzeniem, który niweluje takie zjawisko, gdyż służy do tego, by w kranie zawsze była woda o wybranej przez nas temperaturze. Podgrzewacz przepływowy jest urządzeniem zasilanym przez prąd, dlatego zanim wybierzemy takowy i go zamontujemy, musimy mieć pewność, iż nasza instalacja elektryczna jest odpowiednia dla takiego urządzenia czy może jednak będzie wymagała przeróbek.

Dla przykładu, jeżeli szukamy podgrzewacza, który będzie ogrzewał wodę dla kilku kranów, będzie on wymagał mocy 18-27 kW i będzie w tym celu potrzebne zasilanie trójfazowe. Jeżeli jednak wystarczy nam jedno małe urządzenie, które będzie zamontowane np. tylko w kuchni, jego moc to 3,5 kW i takie urządzenie nie będzie potrzebowało żadnej przeróbki. Takie urządzenie posiada także niewielkie, kompaktowe wymiary i z powodzeniem można je umieścić np. w szafce pod zlewozmywakiem.

Zalety podgrzewaczy przepływowych

Zamontowanie podgrzewacza przepływowego ma co najmniej kilka zalet. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim energooszczędność. Podgrzewacz zużywa domowy prąd tylko w momencie użycia. To także duża oszczędność pieniędzy, wody (nie zlewasz litrów chłodnej wody zanim pojawi się w kranie ciepła) oraz miejsca (posiadanie podgrzewacza/ podgrzewaczy eliminuje najczęściej konieczność posiadania ogromnego bojlera). Inną zaletą jest bezpieczeństwo- wody nie musimy podgrzewać przy użyciu gazu, nie musimy obawiać się jego wybuchu czy wdychania spalin.

Po trzecie zaletą podgrzewacza jest ekologia, gdyż korzystając z tego rozwiązania skutecznie redukujemy emisję spalin. Podgrzewacze wykonywane są z atestowanych tworzyw sztucznych, które dają się recyklingować. Przy wyborze i kupnie należy oczywiście sprawdzić, co oferuje producent i wybierać sprawdzonych, certyfikowanych producentów, jak np. Dafi.